Muffiny na grilu

Dokážete si představit pečení moučníku na grilu, sladká křupavá chuť, která je tolik odlišná od pečení v klasické troubě. Domníváte se, že se jedná o výmysl? Ba naopak jedná se o novou a jedinečnou možnost přípravy pokrmu.

Moderní grily vám umožní kromě klasického grilování také pečení. Při pečení se využívá nepřímá metoda a griluje se při zavřeném poklopu. Pokrm tedy není v přímém kontaktu s ohněm a díky zavřenému poklopu teplý vzduch cirkuluje stejně jako v horkovzdušné troubě. Tato metoda je tedy ideální pro přípravu moučníků na grilu.

Nepřímou metodou minimalizujete nebezpečí připálení připravovaného pokrmu. Moučník se tedy bude péci delší dobu, ale o to chutnější bude konečný výsledek. Na grilu lze snadno připravit palačinky, lívance, ovocné dezerty, ovocné špízy, ale také náročnější moučníky na přípravu jako jsou například muffiny nebo suffle. Doporučujeme vyzkoušet si takovýto moučník ugrilovat na vašem grilu. Budete mile překvapení chutí moučníku a zajisté tím oslníte své přátele a kamarády. Receptů na přípravu muffinu je velké množství, proto jsem pro Vás vybrali ty nejzajímavější.

Vyzkoušejte brusinkový muffin s mandlemi, mandarinkové nebo čokoládové muffiny, jogurtové muffiny s čokoládou nebo avokádový muffin.

Jaké ingredience jsou potřebné při přípravě avokádového muffinu:

1/4 hrnku Hery (nebo podobného), 1/4 hrnku cukru, 1 vejce, 1 rozšťouchané avokádo, 1 hrnek posekaných mandlí , 1 hrnek mléka, 2 hrnky mouky, 1 prášek do pečiva.

Jak postupovat při přípravě takového moučníku:

Utřeme máslo a cukr. Přidáme vejce a umícháme. Potom avokádo, mléko a mandle. Nakonec jemně vmícháme mouku s kypřícím práškem. Dáme do vymazané nádoby a pečeme při 200°C přibližně 20 minut, poté necháme moučníky odležet, vychladnout a můžeme podávat.

Dalším zajímavým receptem je jogurtový muffin s čokoládou, který se zajisté stane oblíbenou pochoutkou pro vaše ratolesti. Na přípravu jogurtového moučníku s čokoládou potřebujeme tyto ingredience:
1 bílý jogurt, 2 kelímky polohrubé mouky, 1 kelímek cukru, 1/2 kelímku mléka, 1/2 kelímku oleje, 3 vejce, 1 pršek do pečiva a 1 vanilkový cukr, 1 čokoláda na vaření.

Přikládáme návod, jak takový chutný jogurtový moučník připravit, postup je následující: Těsto se smíchá v míse, nic se netře ani nešlehá. Do formy se vloží papírové košíčky – těsto je na dvě formy po 12 ks. Pokud formu nemáme, pomůžeme si papírovými košíčky, které ale dáváme 2 na jeden muffin (lépe drží). Do košíčků se dá po lžíci těsta – tak aby byly cca ze 3/4 plné a na ně dáme trochu nalámané čokolády. Pečeme při teplotě 170°C a to přibližně 20 minut. Poté moučník necháme odležet, vychladnout a můžeme jej podávat.

Nemusí se však jednat pouze o sladkou záležitost, oblíbený je i masový muffin s vepřovým masem. Konzistence těsta je stejná, jen sladkou chuť vyměníme za slanou a masové výpečky krásně celý pokrm ochutí. Přejeme dobrou chuť a pevně věříme, že muffiny se stanou pevnou součástí každého vašeho grilování.