Sladké dezerty

Předkrm kuřecí a sýrové roládku s bagetky, polévka slepičí vývar s nudlemi a noky, hlavní jídlo přírodní kuřecí prsa s rýží a hranolkami. Menu na oslavu jsem měla připravené už dávno. Ve vzduchu už visela jen jediná otázka, jaký dezert připravit na oslavu narozenin mého přítele?

Jeho nejoblíbenější pamlskem jsou muffiny, já zbožňuji bublaninu, ale na oslavu by bylo vhodné připravit něco slavnostnější, jako jsou běžné koláče. Vzala jsem obrazovou kuchařku, a začala jsem hledat vhodný dezert. Receptů bylo velmi mnoho, některé zákusky byly jednoduché, jiné se mi zdály až příliš složité. Po prostudování několika knih jsem se rozhodla pro sacherovú tortu. Čokoládu zbožňuju já i můj přítel, takže tímto zákuskem nic nezkazím a myslím, že i hosté budou spokojeni.

Recept byl velmi jednoduchý, připravila jsem klasické piškotové těsto, do kterého jsem jen přimíchala čokoládový krém, a upekla jsem dortový korpus. Po upečení jsem korpus prekrojila a dort jsem trošku vylepšila, protože ani já, ani přítel nemáme rádi džemy. Místo džemu jsem piškotový plát natřela větší vrstvou nutely. Vrch dortu a boky jsem ozdobila rozpuštěnou čokoládou. Dort jsem dala do ledničky a po ztuhnutí jsem ji nakrájené na stejné kousky. Každý kousek jsem ozdobila šlehačkou a kouskem jahody. Výsledný efekt byl skvělý.

Jelikož jsme oslavovali přítelovy narozeniny, rozhodla jsem se, že ho potěším, a kromě sacherovej dorty jsem upekla i muffiny. Vždy připravuji tři plechy muffin a každé naplním jinými ingrediencemi. Jedny jsem naplnila tvarohem, druhé ovocem a třetí jeho oblíbenou nutelu.

Po přípravě výborných koláčů se oslava mohla začít!