Ostrovní muffiny

Dnešní recept bude jiný než obvykle. Nepůjde totiž o klasické muffiny, ale o jejich anglickou variantu. A ta se od toho, co si pod pojmem muffiny běžně představujeme značně liší.

Sušené kvasnice rozmícháme ve vodě o teplotě v rozmezí cca 30 – 40 °C do pěny. Poté necháme odležet přibližně na dobu 5 minut. Přidáme podmáslí, cukr a sůl a vš důkladně promícháme. Pomalu přidáváme mouku až vytvoříme vláčné těsto.

Hotové těsto dáme do máslem vymaštěné skleněné mísy a zakryjeme. Necháme v klidu kynout asi hodinu. Těsto by mělo přibližně dvojnásobně zvětšit svůj objem.

Vykynuté těsto položíme na pomoučněný vál a vyválíme z něj placku o síle přibližně 2 centimetry. Z té potom vykrajujeme kolečka o průměru 5 centimetrů. Pokud máme k dipozici vhodná vykrajovátka, použijeme je. Pokud ne, je možné využít třeba sklenici. Připravené kousky pak dáme na plech vysypaný kukuřičnou moukou (krupicí). V případě potřeby je možné použít i dětskou krupičku nebo hrubou moukou. Muffiny necháme na plechu kynout po dobu cca 30 – 50 minut.

Muffiny se pečou v troubě při teplotě 200 °C po dobu 10 minut z každé strany. Po 10 minutách pečení muffiny otočíme a pečeme dalších 10 minut z druhé strany.

Ostrovní muffiny se podávají namazané máslem, ovocným džemem, medem nebo třeba nugetou. Dochutit je můžeme i tím, že je poklademe šunkou, slaninou nebo sýrem. Angličané by vám možná doporučili do rozříznutého muffinu vložit ještě malé volské oko a slaninu. Pak by to byl pravý anglický snídaňový muffin.

Ingredience:

 1 lžíce třtinového cukru
 1,5 šálku polohrubé mouky
 1 lžička soli
 1,5 lžičky sušeného droždí
 1,5 šálku hladké mouky
2 lžíce teplé vody
3/4 šálku podmáslí
těsto
kukuřičná mouka na vysypání