Forma na muffiny

Forma na muffiny

Forma na muffiny

Formičky na muffiny. To je pomůcka, která vám může přípravu oblíbené pochoutky pořádně zjednodušit. Na trhu je dnes na výběr spousta druhů, nejčastěji se můžete setkat s formami, které mají mističky pro přípravu dvanácti muffinů. Cena se pohybuje od zhruba 200 do 500 Kč.

Kvalitní formy jsou vyráběny z vysoce kvalitních nepřilnavých povrchů, díky kterým se muffiny nepřipalují, nelepí se a lze je snadno vyklopit.

Bez muffinů ale nemusíte být ani v případě, že formu nevlastníte. Stačí použít papírové košíčky a muffiny v nich péct na normálním plechu. V takovém případě ale dejte do sebe vždy alespoň 2-3 papírové košíčky na jeden muffin a těstem je zalévejte maximálně do dvou třetin. I papírové košíčky můžete zakoupit v mnoha variantách. Od obyčejných bílých až po ty zdobené nejrůznějším potiskem. Můžete tak muffiny podávat v košíčcích tematicky laděných pro dětskou párty, k Velikonocům, Vánocům, Valentýnovi nebo třeba s potiskem ovocem. A teď již nezbývá než vybrat některý z receptů na muffiny a dát se do pečení.